favicon.png

Buď chvíľu delfínom či morskou vílou.

čítať viac

Mermaiding

Toto netradičné plávanie nie je len o snoch detičiek stať sa na chvíľu morskou vílou či delfínom. Je to druh plaveckého športu a jedna z najťažších plaveckých techník. Lekcie prebiehajú hravou a nenásilnou formou so zameraním na zdravý rozvoj detí pod vedením certifkovanej inštruktorky mermaidingu.

Mermaiding má významný prínos pre zdravie. Je skvelým základom pre potápanie, freediving a tiež súťažné plávanie s monoplutvou. Deti počas lekcií nadobudnú zručnosti ako::

  • Zvyšovanie plaveckej úrovne
  • Základy správnej techniky plávania s monoplutvou
  • Základy nádychového potápania
  • Orientácia pod vodou
  • Rozvíjanie koordinačnej schopnosti hornej a dolnej časti tela s dôrazom na pevný stred (core)
  • Zlepšovanie senzomotoriky - vnímanie polôh jednotlivých častí tela a tiež pohyb v priestore.

Plávanie s deťmi na lekciách mermaidingu je vhodné pre deti približne od 5 rokov. Je potrebné, aby dieťa zvládalo ponoriť hlavu pod hladinu, splývať na hladine a preplávať niekoľko metrov samé.

Na prevádzku sa s dieťaťom dostavte 10-15 minút pred začiatkom lekcie aby ste ho stihli pripraviť na lekciu. Kurzy plávania prebiehajú bez rodiča v bazéne, s deťmi je vo vode len inštruktor. Kapacita je preto obmedzená na maximálne 4 miesta. Inštruktor si deti prevezme pred začiatkom lekcie a začína krátkou rozcvičkou vedľa bazéna. Samotný plavecký „tréning“ trvá 50 minút v čistej a pravidelne kontrolovanej vode (32 - 34°C). 25 minút sa inštruktorka venuje základnej plaveckej príprave a 25 minút deti plávajú s chvostom (monoplutvou).

Ružinov

Plavecké kurzy pre deti prebiehajú v poliklinike Ružinov:

  • Registrujte sa do on-line systému a následne nás kontaktujte telefonicky (upresníme presný čas lekcií) a prihláste sa na nami uvedený kurz.

Späť na úvod