favicon.png

Učíme deti hravou formou spoznávať vodu.

čítať viac

Predplavecká príprava

Plávanie pre deti je skvelou aktivitou, ktorá prináša viaceré zdravotné benefity. Zvyšuje otužilosť detí, posilňuje imunitu, srdiečko či zvyšuje kapacitu pľúc. V neposlednom rade výrazne a hlavne pozitívne vplýva na spoluprácu oboch mozgových hemisfér. Profesionálni inštruktori poskytnú deťom poctivý plavecký tréning a dbajú na naučenie základov správnej techniky plávania. Lekcie prebiehajú hravou a nenásilnou formou so zameraním na zdravý rozvoj detí.

Učíme deti hravou formou spoznávať vodu, orientujeme sa na zdravý pohyb a predstavujeme deťom základné plavecké zručnosti ako napríklad:

  • Splývanie
  • Plavecké dýchanie
  • Orientácia pod vodou
  • Vznášanie na vode
  • Základy správnej techniky plávania – kraulové/znakové nohy, plavecký štýl prsia

Plávanie s deťmi na lekciách predplaveckej prípravy je vhodné pre deti približne od 4 rokov. Je potrebné, aby dieťa zvládalo ostať v bazéne len s inštruktorom, bez rodiča.

Na prevádzku sa s dieťaťom dostavte 10-15 minút pred začiatkom lekcie aby ste ho stihli pripraviť na lekciu. Kurzy plávania prebiehajú bez rodiča v bazéne, s detičkami je vo vode len inštruktor. Kapacita je preto obmedzená na maximálne 4 miesta. Inštruktor si deti prevezme pred začiatkom lekcie a začína krátkou rozcvičkou vedľa bazéna. Samotný plavecký „tréning“ trvá 40 minút v čistej a pravidelne kontrolovanej vode (32 – 34°C).

Ružinov

Plavecké kurzy pre deti prebiehajú v poliklinike Ružinov:

  • Registrujte sa do on-line systému a vyberte si lekciu, ktorá vám vyhovuje.

Späť na úvod